www.ogame.pl

Strona główna bloga

Polecamy:

Moneta Bolka Krzywego
Pasjonat
Subskrybuj
Kategorie: Wszystkie | Nasze RW | Newsy
RSS
piątek, 18 kwietnia 2008
Dodkładnie jutro nasze uniwersum obchodzić będzie 3 latka. Z tej okazji chciał bym
życzyć naszemu serwerkowi mniejszych lagów a wszystkim graczom uniwersum 11 głębokiej refleksji...
to już 3 lata, może by tak skończyć?...neee.... przestańcie robic fsy i do roboty(ogejmowej).
 
Z okazji 3 roczku jest oraganizowana biba w Gliwicach!
Będzie sie działo!
 
Będą takie znakomitości jak:
LSSAH [B.E.E.R.]
Kunio [NWO]
Wiedzmikołaj [MoA]
Endzik [CLD]
i wielu innych...
 
Co dziwne zawodników ( trenujących od dawna i intensywnie ) z Legionu
bedzie Tylko hmm mało ich będzie.
Czyżby znowu tak jak zwykle pojawią sie z nikąd ?
 
 
Dobrej zabawy chłopcy. Pamiętajcie. Spoczywa na Was wielka odpowiedzialność!
Bawicie sie za całą reszte uniwersum!
 
 
Wasz andrui 
 
wtorek, 01 kwietnia 2008

nad baltykiem

Dla nich wszystko zaczęło się rok temu nad Bałtykiem, w jej rodzinnym Gdańsku. Znali się wcześniej z sieci - ich wspólną pasją było Ogame. Ona, trochę starsza, studentka, imponowała wszystkim ciepłem i inteligencją. On, wtedy świeżo po maturze, żądny przygód, przejechał pół Polski, żeby ich zasmakować na weekendowym zlocie ogejmowiczów.

Tam pierwszy raz podali sobie ręce, uśmiechneli do siebie, ich spojrzenia przecięły się nieśmiało. Wspólna pogawędka przy piwku w szerszym gronie, potem już spacer po plaży we dwoje. Mewy, szum fal, morska bryza we włosach. Nim się zorientowali był już wieczór, ich pierwszy zachód Słońca. Przytuleni do siebie w milczeniu obserwowali amarantowy horyzont. Wracali objęci w świetle gwiazd. Tak zrodziło się ich uczucie.

zachod slonca

Uradzili, że będą razem. Ale związek na odległość to trudna sztuka - wymaga poświęcenia i zaufania. Dlatego on zdecydował się na studia w Gdańsku. Dzięki temu zamieszkali ze sobą na stancji i dziś - rok później - są szczęśliwą parą. Ci, którzy ich znają, twierdzą, że pasują do siebie i doskonale się uzupełniają. Również jako duet na Ogame - na jednym uni.

Piszemy teraz o nich, bo dowiedzieliśmy się, że niedawno postanowili się zaręczyć. I tą radosną wiadomością chcieliśmy się ze wszystkimi podzielić.

Klipa, Natana - gratulujemy wam i życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!
13:45, legion.u11 , Newsy
Link Komentarze (7) »
poniedziałek, 31 marca 2008

... od Ogame raczyła sobie zafundować piękniejsza strona Legionu - Księżniczka (Serine).

Nie będziemy się tu emocjonalnie uzewnętrzniać.

Żałujemy. Dziękujemy. Gratulujemy.

Powodzenia! 

serine 

W człowieku jest tyle cech, których się nie spodziewa. A one nagle się budzą i są. Ale budzą się w konkretnym kontekście i tylko w nim trwają, a potem, gdy kontekst się kończy, one też najczęściej się kończą 

Serine

 

 serine

Twoje konto zostało przygotowane do skasowania. Data skasowania: 2008-04-01 10:26:43
21:06, legion.u11 , Newsy
Link Komentarze (1) »
sobota, 29 marca 2008

Dobra: Provo wybiera się na urlop!!!

Zła: dopiero w maju...

13:42, legion.u11 , Newsy
Link Komentarze (3) »
piątek, 28 marca 2008
Fair play. Free Tibet.
Pewnie zauważyliście, że na pojawiło się u nas logo freetibet.pl. To może nieco dziwić, jako że tematyka naszego ogejmowego bloga jest cokolwiek daleka od kwestii praw człowieka i globalnej polityki. Stąd ten krótki wpis wyjaśniający.

Legion jako sojusz, a więc ciało w swej naturze kolegialne, nie ma i nie zajmie stanowiska w przedmiotowej sprawie Chiny vs Tybet.

Więc nie zamierzamy tu odpowiadać na pytanie, czy ten cały szum o wolny Tybet (autor, jako zwolennik realpolitik osobiście wolałby więcej szumu o demokratyczne Chiny) i wszelkie z tym związane protesty mają sens; a jeśli mają, to jak najskuteczniej protestować, a jeśli nie mają, to jak najtrafniej krytykować tych, co protestują, itd., itp.

Natomiast przywilejem istot rozumnych jest posiadanie opinii na sprawy im bliższe i dalsze. I właśnie do tego wszystkich namawiamy - aby wyrobili sobie własne zdanie. A tym, którzy już takowe posiadają, lektura freetibet.pl może pomóc temat pogłębić i utwierdzić się w swoim przekonaniu (bądź je zmienić). Co prawda witryna prezentuje dosyć jednostronny punkt widzenia, ale to dobre miejsce, od którego można zacząć drążenie tematu.

I dlatego - polecamy.

ps: Żeby nie było tak całkiem offtopicowo - jak wiecie ogame to gra międzynarodowa, dostępna obecnie w ok. 30 wersjach językowych. Także chińskiej. Zawsze to jakaś sposobność do integracji zwaśnionych nacji - lepiej przecież współzawodniczyć w grze internetowej, niż okładać się pałkami i koktajlami Mołotowa. Choć patrząc na proporcje (210 mln chińskich internautów i 7 uni po 8k graczy), to skala oddziaływania ogame jest mocno symboliczna. Nawet jeśli dodać po sąsiedzku tajwańskie ogame (11 uni). Btw: jak pewnie większości z was sprawa Tybetu i olimpiady obiła się o uszy, to założę się, ze mało kto wie, iż obecnie na demokratycznym (póki co) Tajwanie odbywają się wybory, w których spore szanse na zwycięstwo ma mocno prochiński kandydat (nie wyklucza w przyszłości zjednoczenia z Chinami).

13:40, legion.u11 , Newsy
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 21